Ventiliuojamų fasadų montavimas

Ventiliuojami fasadai pastatams vasarą padeda būti gerokai vėsesniais.
Karštuoju metų laiku oro tarpas tarp HPL plokščių ir izoliacinio sluoksnio užtikrina natūralią fasado ventiliaciją, o HPL plokštės apsaugo nuo tiesioginių saulės spindulių ir taip nuolat HPL plokštės palieka namo sienas pavėsyje. Tokiu būdu pasiekiamas komfortiškas mikroklimatas patalpose, nereikalaujantis papildomų brangių kondicionavimo sistemų.

Didžiausias ventiliuojamo fasado pranašumas slypi konstrukcijoje. Ją sudaro prie pastato išorinės sienos priglausta šiluminė izoliacija (vatai būtina ir vėjo izoliacija), ant specialių profilių „ore pakabinta“ išorinė apdaila ir ventiliacijai skirtas tarpas tarp jos ir šilumos izoliacijos.

Išorinė apdaila yra tvirta, aplinkos poveikiui atspari ir dekoratyvi medžiaga, patikimai apsauganti visą konstrukciją ir patį pastatą nuo temperatūros pokyčių, vėjo, lietaus ar sniego. Jei kokiu nors būdu per apdailą iš išorės prasiskverbia vanduo, jis per oro tarpą iškart nuteka žemyn ir pasišalina už konstrukcijos ribų. Todėl drėgmė iš išorės neužsilaiko konstrukcijoje ir nedaro jai įtakos. Kai konstrukcijoje nesikaupia drėgmė, nėra sąlygų veistis mikroorganizmams, dėlto sienų apdaila nepelija, visada yra švari ir gražiai atrodo. Prie sausos apdailos mažiau kimba ir nešvarumai. Lygiai taip pat gerai oro tarpas pasitarnauja nukenksminant ir iš pastato išeinančią drėgmę, kuri dėl temperatūrų skirtumo tarp vidinės ir išorinės konstrukcijos dalių atsiradusio judėjimo ištraukiama iš sienos ir šiltinimo medžiagos. To rezultatas: pačiame pastate nesikaupia perteklinė drėgmė, nepelija pastato sienos iš vidaus, sveikesnė aplinka žmogui.

Be to, oro tarpas dar didina visos sienos šiluminę varžą. Tai žinoma ir išnaudojama seniai – dažname prieš penkiasdešimt metų apmūrytame name oro tarpas buvo vienintelė šiltinanti medžiaga. 

 

Paslaugas atliekame: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panavežyje ir kituose Lietuvos miestuose. 

© 2016 www.decorus.lt / info@decorus.lt